İzmir Apartman İlaçlama

13 Nis, 2016

İzmir Apartman İlaçlama

İzmir Ev İlaçlama, İzmir Apartman İlaçlama

İlaçlama nedir, İlaçlama,hangi tür zararlılara karşı yapılır? İlaçlama kimler tarafından, hangi kurumlar tarafından yapılır? İzmir Ev İlaçlama, İzmir Apartman İlaçlama,Apartman İlaçlama Zamanı, İlaçlama öncesi ve sonrasında alınacak tedbirler nelerdir?  Kullanılacak olan ilaçlar kokulumu? İzmir İlaçlama yı hangi aylarda yaptırmalıyız? Konut ilaçlama ile Tüm,Apartman İlaçlama, açısından garanti ve ekonomik açıdan farklar varmı? İlaçlamadan kaç gün sonra temizlik yapılacak? Temizlik yaparken nelere dikkat edeceğiz?Apartman  İlaçlama,esnasında veya sonrasında evleri terk edecek miyiz? İlaçlamada kullanılacak ilaç isimleri hakkında bilgi verilecek mi?Apartman İlaçlama,Konut İlaçlama,Ev İlaçlama,tarım ilaçları kullanıyor musunuz?Apartman  İlaçlama sonrasında firma tarafından ilaçlama ile ilgili olarak herhangi bir evrak verecek mi? gibi aklınıza takılan ilaçlama hakkındaki tüm konular hakkında İzmir İlaçlama Firması,İzmir İlaçlama Şirketi,Aden İlaçlama firması tarafından sizlere yardımcı olunacaktır.

Zararlı(Pest)Nedir,İlaçlama(Pest Control) Nedir

Taşıdıkları organizmalarla halk sağlığını doğrudan tehdit eden,yaşam alanlarımıza zarar veren canlılara zararlı (pest) denilir.Bu zararlılarla  yapılacak olan mücadeleler ile Halk Sağlığı Alanında İlaç Uygulama İzin Belgesine Sahip Ruhsatlı İlaçlama Firmaları,Ruhsatlı İlaçlama Firması, içerisinde görevli olan Biyosidal Ürün Uygulama Belgesine sahip olan Uzman  personeller ile gerçekleştirilen  mücadele işlerine ilaçlama(pest control).Mücadele işlerinde uygun ekipmanlar ile kullanılan kimyasal olan veya kimyasal özelliği olmayan preparatlara ilaç,biyosidal ürün(pestisit)  denmektedir.

Apartman İlaçlama,Esnasında ve Sonrasında Evleri Terk Etmeye Gerek varmı?

Apartman İlaçlama, Uygulamasına yapacak olan İzmir Bornova İlaçlama Firması, İzmir İlaçlama,Aden İlaçlama,İzmir İlaçlama Şirketi,ilaçlama esnasında kullanacak olduğu Biyosidal Ürünler Dünya Sağlık Örgütü WHO ve Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından Halk Sağlığı Alanında kullanılmak üzere ruhsatlandırılmış ürünlerdir. Uygulamada sadece jel ilaçlaması yaparak ev ilaçlaması yaptı ise evinizi veya ilaçlanan sahayı Terk etmenize gerek yoktur. İlaçlama sonrası evinizi veya yaşam alanlarınızı terk etmenize gerek yoktur, fakat ilaçlanan yüzeylere temas etmemek gerekmektedir.

Ev İlaçlama,Uygulamasından Sonra Tüm Eşyalar Yıkanacakmı?

Biyosidal Ürün uygulama yetkisi belgesine sahip uygulayıcı İzmir İlaçlama Şirketi, tarafından sadece jel uygulaması yapılıyor ise mutfaktaki kullanılan tabak,çanak ve benzeri malzemelerin kaldırılmasına gerek yoktur.Fakat spray-rezidüel pompa uygulaması yapıldığı taktirde ilaçlanan alanda bu malzemelerin ve açıkta gıda maddesi kalmaması gerekmektedir. Bırakılan Tabak, çanak ve benzeri malzemeler var ise ilaçlama uygulamasından sonra muhakkak yıkanması gerekmektedir.

Konut İlaçlama sından Ne Kadar sonra Temizlik Yapabilirim

İzmir Böçek İlaçlama Şirketi,tarafından yapılan ilaçlama sonrasında mutfak bölgesindeki buzdolabı arkalarının,bulaşık makinası arkalarının,hazır mutfak tezgah alt kısımlarının,odalardaki yatak dolap altlarını 10 gün boyunca yumurtadan çıkacak yavru bireylerin çıkma ihtimallerini göz önünde bulundurup ilaçlı sahaya temas ederek ölmeleri için ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir.

 

 

İzmir Haşere İlaçlama,dan Önce İlaçlama Firması,Tarafından Apartman ilaçlama, öncesi Alınacak Tedbirler İçin Yazı Verilecek mi?

İzmir Böcek İlaçlama için firmamız Aden Pest Control- İzmir Haşere İlaçlama hizmetleri sekretaryasına evinizdeki mevcut zararlıların yaşam yerleri, görüldüğü alanlar ve tür hakkında bilgi verdiğiniz taktirde firma yetkilileri sizlere evlerinizde ilaçlama öncesi ve sonrası alınacak tedbirler hakkında gerekli açıklayıcı bilgileri verecektir. Eğer bir sitenin veya apartmanın yöneticisi iseniz sizlere apartmanınızda yapılacak olan ilaçlamalarla ilgili olarak hangi tarihte, hangi saatte, ve İlaçlama esnasında dikkat edilecek hususlar hakkında  firmamız tarafında hazırlanmış olan10 maddelik Apartman da İlaçlama Esnasında ve sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar Konusunda yazı tarafınıza fax,mail veya elden teslim edilmek suretiyle ulaştırılacaktır. İlaçlama öncesinde diğer kat sakinlerinin görebileceği yerlere asılıp daire sakinlerinin gerekli tedbirleri alması sağlanmış olacaktır.

Apartman İlaçlama, Yapılması İçin Hangi Aylar Uygundur. Jeotermal veya Merkezi Sitem İle ısınan Dairelerde Kışında Ev İlaçlama ,Yapılabilir mi ?

İlaçlamalar için en uygun aylar Nisan, mayıs-Eylül,Ekim.dir.Akdeniz iklimi hüküm süren kıyı şehirlerinde. Yılda iki defa ilaçlama yaptırdığınız taktirde böcek promleri ile karşılaşmamış oluruz. Böcek olmasa bile Evlerimizde koruyucu amaçlı ilaçlama yaptırdığımız taktirde dışarıdan gelecek böcek istilalarına karşı yasadığımız ortamları korumuş oluruz. İlaçlamalar merkezi sistem sistemleri  ile veya jeotermal ısıtma sistemleri ile ısınann iç ortam sıcaklıklarının 24 derece civarında sabit olduğu ortamlarda kış aylarında da ilaçlama yapılabilir.

Haşere İlaçlama,Yaptıracak Firma ve İlaçlama Personelin Ne Gibi Yeterlilik Evrakları Olması Gerekmektedir.

İlaçlama hizmetleri Sağlık bakanlığının Halk Sağlığı alanında Biyosidal ürün uygulama Sertifikasına sahip olan firmalar tarafından yapılması zorunludur.İlaçlama uygulaması yapacak olan personelin Sağlık Bakanlığına bağlı Halk Sağlığı tarafından eğitime tabii tutularak verilen Biyosidal Ürün Uygulama Belgesine Sahip olması gerekmektedir.Sağlık Bakanlığından İlaçlama Uygulaması İzin Belgesine sahip olmayan firmalar tarafından yapılan ilaçlama uygulamalarından çıkabilecek olan sorumluluklar işi veren kişi ve kurum yöneticileri sorumlu tutulmaktadır.

Ev İlaçlama, Esnasında Ne Tür İlaç Kullanılacaktır.

Firmamız tarafından evinize, işletmenize, gelen Biyosidal Ürün Uygulama Belgesine Sahip uzman personeller yaşam alanlarınızdaki tür şikâyetlerine göre kullanılacak olan ilaç türüne, karar verecek olup yaşam alanlarınızda ilaçlama öncesi ve sonrası hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır. Kullanılacak olan Biyosidal ürünler Dünya Sağlık Örgütü WHO ve Sağlık Bakanlığı tarafından Halk Sağlığı alanında ruhsatlandırılmış Biyosidal ürünler olacaktır. Kullanılacak olan ürünler 3 özellik olarak bulunmaktadır. Kokusuz İlaç(Evlerinizi terk etmeye gerek yoktur, sadece ilaç yüzeyde kuruyuncaya kadar temas etmemek gerekmektedir. Kokulu İlaçlar, İlaçlama sonrası evinize en az 2 saat girmemeniz gerekmektedir. İlaçlama Uygulama Operatörü hakkında alınacak tedbirler hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Jel İlaçlama(Evinizi terk etmeye gerek kalmadan, tabak çanak yıkamanıza gerek kalmayan ilaçlama metodu.

 

 

 

Ev İlaçlama Ücreti, Tek Daire veya,Apartman İlaçlama,Geneli Yapılması Arasında Çözüm ve Fiyat Olarak Fark Var mı?

Yapılacak olan ilaçlama uygulamaları tek Ev İlaçlama,yapılabilir tüm Apartman İlaçlama,Site İlaçlama,olarak komplede yapılabilir. Tüm Apartman İlaçlama komple yapılmasının faydası tüm daireler ve ortak kullanım alanları, havalandırma boşlukları kömürlük, kiler ve otoparklar İlaçlama,yapılacağı için böcek ve benzeri ortamlar ortadan kaybolmuş olacaktır. Dış alanlardan uçarak veya başka bir şekil ile bulaşacak böcek türleri tüm alanlar ilaçlandığı için yaşama ve üreme k için uygun yerler bulamayacaklardır. daireler aynı a zamanda ilaçlandığı taktirde böceklerin evlerden evlere geçişlerde engellenmiş olacaktır. Ekonomik açıdan da tüm dairelerin ilaçlamasında fayda sağlamaktadır. Örnek olarak 2016 yılı için 100m2 civarında bir daire ilaçlama fiyatı 50-70 tl arasında değişmekte olup 20 daireli tüm İzmir Apartman İlaçlama için daire başı ilaçlama fiyatı 10-15 tl civarındadır. İzmir İlaçlama Firması, İzmir İlaçlama Şirketi,Aden İlaçlama,tarafından tüm apartmanınız ilaçlama yapıldığı taktirde 3 ay garanti verilmektedir. Verilen garanti süresi içerisinde çıkabilecek böcek ve benzeri şikâyetler için Bornova Böcek İlaçlama firması, Aden Haşere İlaçlama, tarafından ücretsiz olarak gelinip İlaçlama, yapılmaktadır.

Aapartman İlaçlama,Sonrasında Kullanılan Ürünler ile ilgili Tarafımıza Resmi Bir Evrak Verilecekmi?

İlaçlamalar uygulamalarında kullanılacak olan ilaçlar Sağlık Bakanlığından halk sağlığı  alanında kullanılmak üzere ruhsatlandırılmış Biyosidal Ürünlerdir..Biyosidal ürün uygulaması yapan firmaların Halk Sağlığı alanında ruhsatlandırılmış ilaçlar dışında biyosidal ürünler kullanması kanunen yasaktır. Apartman İlaçlama,gerçekleştiren ruhsatlı İzmir  ilaçlama firması,Apartman İlaçlama,İşyeri İlaçlama,O0fis İlaçlama,İşhanı İlaçlama esnasında kullandığı ilaçların isimlerini, hangi firmaya ait olduklarının,kulllanılan ilaçların aktif maddelerini ve zehirlenme halinde kullanılacak olan anditotları,yapılan ilaçlamanın süresi hakkında, İlaçlama sonrasında sizlere verecek olduğu EK-1 formunda belirtmek zorundadır. Verilecek olan Ek-1 formlarının asıl suretleri sizlerde 2.suretleri ise uygulamayı yapan firmada kalma zorunluluğu vardır.

İzmir Apartman İlaçlama

admin

Leave a Reply

*