İzmir Su Deposu Dezenfeksiyonu

19 Şub, 2017

İzmir Su Deposu Dezenfeksiyonu

İZMİR SU DEPOSU DEZENFEKSİYONU

Resmi kurumlarda bulunan Su Depolarında, Sitelerde bulunan Su Depolarında, Apartman ve Yaşam alanlarında bulunan Su Depolarında, İzmir Su Depo Temizliği Firması Aden İlaçlama ve Dezenfeksiyon firması tarafından Su Depo Temizliği ve Su Depo Dezenfeksiyonu yapılmaktadır.

 Firmamız Su deposu temizlik ekibimizce depo alanında gerekli kontroller yapılır, iş güvenliği tedbirleri alınarak, Su deposunun aydınlatılması yapılır.Firmamız tarafından görevli personeller tarafından su deposunun temizliği işine başlanılmadan önce, sadece su depoları temizliğinde kullanılan steril beyaz çizmeler ve tek kullanımlık steril tulumlar ile su deposunun iç kısmına girilerek dip kısmında kalan su, çamur, kil ve benzeri tortu maddeleri depo iç alanındaki suyun tahliyesinden sonra temizlenir. Su depolarındaki kalan suyun tahliye işlemi deponun dış kısmında çalışan benzinli su motoru pompası ile gerçekleştirilir. Depoda kalan suyun tahliye işleminden sonra beton,epoksi,fayans kaplı depolarda tamir ve tadilat işlemlerinin gerekli olup olmadıkları tespiti yapılır. Yapılan tespitten sonra GIDA TÜZÜĞÜNE UYGUN BELGELERİ olan izolasyon malzemeleri ile zemin ve duvardaki problemli bölgelerin tadilatları yapılır. Tadilat işlemlerinin bitmesine mütakip su deposunun zemin ve duvar kısımlarının temizlik işlemleri 180 bar basınça sahip tazyikli yıkama makinaları ile yıkanır. Dipte oluşan pis tabaka dış alana atıldıktan sonra ikinci işlem olarak tüm deponun tekrar tazyikli makinalar ile yıkanması gerçekleştirlir.Dipte biriken az miktardaki tortu ve kireç gibi maddeler alınarak en son yıkama işlemi gerçekleştirlir.Tüm yıkama işlemlerinden sonra su deposunun dezenfenksiyon işlemi yapılır ve su deposu kullanıma hazır hale getirilerek su dolumuna başlanılır.

Temizlik sonrası yapılacak olan dezenfeksiyon işlemlerinde kullanılacak olan dezenfektan ürünlerinin Sağlık Bakanlığından izinli Biyosidal ürünler olması gerekmektedir. Firmamız tarafından Su deposu dezenfeksiyon işlemlerinde HUWASAN TR 50(Hidrojen Peroksit),MEDİLOX(Hipoklorüz Aktif Made)Virkon S(Potasyum peroksomonosülfat )kullanılmaktadır.Temizlik sonrası yapılan dezenfeksiyon işlemlerinden önce Biyosidal Ürün uygulama belgesine sahip, firma çalışanları depo içerisine girmeden önce, daha önce kullanılmamış tek seferlik kullanılan tulum ve sadece su deposu dezenfeksiyon hizmetlerinde kullanılan beyaz çizmelerine giyip ve sadece su deposu dezenfeksiyonu işlemlerinde kullanılan pülverizatör veya deponun hacmine göre kullanılmakta olan elektrikli ULV makinaları ile dezenfekte işlemi yapılmaktadır. Dezenfeksiyon işleminden sonra tekrar su depolarının temiz su ile yıkanarak yüzeydeki dezenfektantan arındırılarak işletmeye teslim edilmektedir. Kullanılan dezenfektanların özelliğine, ürün ruhsatnamesindeki yeterlilik belgesine göre dezenfeksiyon işleminden sonra yüzeyde dezenfektan uygulaması yıkanmadan bırakılabilir.İzmir Su Deposu Dezenfeksiyonu http://İzmir Su Deposu Dezenfeksiyonu

admin

Leave a Reply

*